• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Tak novej zesilovač s DSP je doma
Steg SDSP 8, takže přední repro půjde do aktivu a basák napojím každou civku zvlášť.
Současnej audison dávám teda do inzerce i s redukcí na OEM kabeláž ;)

IMG_20220124_210503.jpg
 
Pěkný den všem!
Rád bych se s Vámi poradil a zároveň poprosil o zkušenosti. Předesílám, že celé vlákno jsem od začátku přečetl, přesto se mohlo stát, že mi nějaká informace unikla. Každopádně jsem rozhodnutý pro výměnu klasického "čudlíkového" rádia s BOSE (Mazdy 6 GH r.v. 2009) za "displejový přístroj" s Androidem, o kterém je zde převážně diskutováno. A jde mi o následující..
Rád bych, aby přístroj uměl níže uvedené, příspěvek od no_hitse... Příspěvek je ale již více jak rok a půl starý a jednalo se o model s Android 8.x ...
A je tam
Zobrazit přílohu 29258 Zobrazit přílohu 29259

Co všechny zajímá nejvíc :
- ovládání na volantu funguje
- funguje i HF tlačítko na volantu !!!!
- funguje info displej
- hodiny JDOU nastavit pomocí aplikace v menu
- zvuk podstatně lepší než s origo rádiem (mám BOSE)
- indikace prvků ventilace a klimy
- rádio podporuje RDS

Odkaz na rádio Sinosmart 4G/64G LTE zde

Parkovací kameru s Birdview a LTE zprovozním o víkendu

Nyní je přístroj (na mysli mám od zde na fóru preferovaného výrobce SINOSMART) nabízen jen a pouze s Android ve verzi 10.x (pokud jsem na Aliexpressu a Google správně hledal) a z toho plynoucí následující omezenější funkčnost (alespoň v době uveřejnění níže uvedeného příspěvku) oproti přístrojům s předchozí verzí Android 8.x

Zde jsem popsal první zkušenosti Post #339 a po pár týdnech mám další:
- čínan potvrdil, že funkční Low výstupy jsou jen FR/FL. RR/RL, které jsou na samostatném konektoru funkční nejsou. Prý to jednotky s Androidem 10 neumí z pohledu HW.
- AA mám zprovozněné. Pro připojení slouží aplikace HeadunitReloaded a po prvotním nastavení vše chodí jak má. Ihned po připojení telefonu (Samsung S10e) kabelem do USB1 se spustí na obrazovce rádia AA
- nefunguje A/C info na display rádia. Dle Sinosmart podpory není tohle na jednotkách s android 10 možné. Tipuji na nedodělanou aplikaci na straně Sinosmart
- občas při použití tlačítek Vol+/Vol- na volantu začne rádio přepínat vstupy (Radio, Music, Telefon, atd) a to i bez předchozího zmáčknutí tlačítka SET. Provedl jsem několikrát opětovné nastavení pro CAN modul, ale chová se to pořád stejně. Sinosmart podpora i na tohle mlčí, tak tipuji opět na neodladěnou aplikaci od Sinosmartu
- Doinstaloval jsem si poslední Sygic a naviguje to pěkně, jen je v menu trošku zahrabané nastavení hlasitosti navigace versus rádio, kdy se má rádio ztišit a nechat mluvit navigaci
- integrovaný mikrofon je plně dostačující na HF volání a nemám potřebu připojovat externí
- externí Hi/Low převodníky a ostatní cinche v útrobách přístrojové desky poklepávají, tak jsem to vyřešil omotáním textilní páskou
- vše jinak funguje pěkně plynule a ještě se mi nestalo, že by se rádio zpomalilo nebo dokonce zaseklo
- display je čitelný i na přímém slunci. Nemám ale zkušenost pro porovnání mého QLED a obyčejného LED
- zkouším ještě alternativní launcher. Defaultní není špatný, ale něco málo mi chybí na domovské obrazovce, tak zkouším FccLauncher a CarLauncher.
- vesměs jsem spokojený, ale přijde mi, že verzi s Androidem 8.1 měli lépe odladěnou

Mé dotazy (s odstupem více jak půl roku od kubbiho zhodocení přístroje s Androidem ve verzi 10.x ) jsou následující:
1. došlo u přístroje (SINOSMART) s Android 10.x k nějakému zlepšení (např. software/firmware upgrade, nebo třeba i hardware upgrade) a tím k přiblížení se funkčnosti s přístrojem vybaveným Android 8.x, máte někdo aktuální zkušenost?
2. existuje případně možnost/zkoušel jste někdo downgradovat přístroj s Android 10 na verzi 8.x a tím získat lepší funkčnost?
3. koupili byste si znovu stejný přístroj, nebo byste se aktuálně rozhodli spíše pro jiný/od jiného výrobce... a proč?
4. SINOSMART aktuálně nabízí přístroj i ve verzi 6/128GB. Nejde mi o velikost úložiště, ale o operační paměť.. Myslíte, že má smysl vzít za 1500Kč navíc verzi s 6GB místo 4GB? Je to vůbec v autě reálně využitelné?

Omlouvám se za "tapetu" a přeji pěkný zbytek dne!
 
Řekl bych že náročnost Androidu už se za tu dobu nezvedla a 4GB RAM jsou stále vice než dostačující. Kolega si teď takovou činu kupoval do škodovky a je vidět že jsou v tom zase živější střeva (studený náběh do 20sekund). Ani bych neřešil verzi androidu, jako samostatný launcher. Ta grafická nadstavba co mám na svém se chvíli po mém zakoupení změnila resp to zrušili a využívá se okleštěné textové rozhraní v rámci aplikace nastavení androidu zkrátka tam není tolik nastavení jak u mě, ale asi to není na škodu - polovina věci u mě souvisela s launcherem.

Další minus je že radio zdražilo z nějakých 7500 Kč na cca 9tis ale výrobců je na aliku víc tak můžeš zkusit něco novyho ;)

Každopádně bych rozhodně nevracel origo zpět, jsem spokojen a dost využívám na navigaci a spotify ;)
 
Poslední úprava:
Řekl bych že náročnost Androidu už se za tu dobu nezvedla a 4GB RAM jsou stále vice než dostačující. Kolega si teď takovou činu kupoval do škodovky a je vidět že jsou v tom zase živější střeva (studený náběh do 20sekund). Ani bych neřešil verzi androidu, jako samostatný launcher. Ta grafická nadstavba co mám na svém se chvíli po mém zakoupení změnila resp to zrušili a využívá se okleštěné textové rozhraní v rámci aplikace nastavení androidu zkrátka tam není tolik nastavení jak u mě, ale asi to není na škodu - polovina věci u mě souvisela s launcherem.

Další minus je že radio zdražilo z nějakých 7500 Kč na cca 9tis ale výrobců je na aliku víc tak můžeš zkusit něco novyho ;)

Každopádně bych rozhodně nevracel origo zpět, jsem spokojen a dost využívám na navigaci a spotify ;)
Perfekt, děkuji za odpověď! Experimentovat jsem nechtěl a myslím, že i výsledná cena po všech slevách (bez případné daně/cla), ovšem vč. zadní kamery a DAB+ příjimače za verzi 4/32GB, QLED - 6.340 Kč není vůbec špatná. Tak ještě jednou děkuji a přeji vše dobré!

1644450646881.png
 
Aktuálně u SINOSMARTu má verze se 4GB a 6GB RAM vždy lepší QLED. Tak ještě jednou děkuji za "postrčení" k nákupu, už se na "display" místo čudlíků moc těším, v té chvíli budu mít z mého pohledu konečně auto snů. :) Přeji Vám pěkný den a ať to hraje stejně bezproblémově, dlouho a skvěle jako GH s 2.5 jezdí!
 
Nevim jak teď, ale já jsem koupil verzi 4/32 ale nakonec jsem objevil, že je tam jen 3GB RAM. 4GB to jen píše v info, pokud jsem udělal test RAM, ukázalo to kolem 3GB.

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk
 
A není to spíš tím že část ram už zabírají skrytý aplikace nebo je vyhrazena pro grafiku?
 
čau. pročítal jsem si vlákno což dá dost zabrat, když nekteří mají potřebu odepisovat na vše a dělat z toho xchat - pak se člověk těžko dočte co potřebuje. Já koupil 3 roky zpet Eonon - má to mraky funkcí, skvěle to vypada, je to uplně easy na zapojení, a komunikuje to s volantem zpátečkou atd..... Po 2 letech mi ale přestal hrát zvuk a musel sem rádio nechat za 2,5 opravit..... holt je to čína a šetří se na všem i na tuneru, což dost otravuje při poslouchání rádia. Jinak je to ale good a auto omládlo o 10 let, nedokážu si představit mít tam zase origo rádio. https://www.eonon.com/Android-Car-G...with-32G-ROM-Bluetooth-50-Car-DVD-Player.html
 
Tak tos chytl asi páteční kousek. Zatím nikdo s eononem neměl problém (nebo to aspoň někdo nepříznal) já se Sinosmartem taky bez zavady resp u tuneru kolísá signál ale to dělají všechny číny a hudbu poslouchám přes spotify nebo flac/mp3 co mám v rádiu uložený takže to neřeším
 
Viem že to tu už bolo riešené ale nechce sa mi hľadať 23 strán, fungujú pri zapojení Sinosmart tabletu tlačítka na volante (pred facelift) na ovládanie červeného displeja (čas,spotreba, dojazd) a spetne vie volant komunikovať s tabletom? Poprípade cez Can prípojku máte niekto napríklad v tablete aplikáciu ako forscan alebo len cez bluetooth adaptér?
 
Tlačítka kromě BT (předfacelift valí), BT tlačítko jsem dopojoval na Key 1 vodič a nastavil jsem si ho jako Play/Pause tlačítko, ostatní by měly fungovat nativně. Displej jede a zobrazuje info z rádia, funkce z větší části zachovány, nejde vymazat spotřeba a nastavit rychlostní alarm. Hodiny se nastavují přes aplikaci, jedou v základní 12h režimu, 24h režim nejde nastavit. I když je auto napojeno na HS-CAN sběrnici tak aplikace se k ní nedostane a je potřeba BT adaptér (i když neustálému připojení adaptéru v OBD zásuvce bych se radši vyhnul)
 
Zdravím kúpil som mazdu 6 2010 2.5gta a bolo je v nej toto radio:
Všetko funguje super, až na to že počas hrania je počuť v reproduktoroch šum, a je jedno či počúvam FM, youtube alebo Bluetooth. Neviete či môže byť niečo zle zapojené alebo v čom môže byť problém?
 
Zdravím kúpil som mazdu 6 2010 2.5gta a bolo je v nej toto radio:
Všetko funguje super, až na to že počas hrania je počuť v reproduktoroch šum, a je jedno či počúvam FM, youtube alebo Bluetooth. Neviete či môže byť niečo zle zapojené alebo v čom môže byť problém?
Pozri napájanie či nemáš v aute nejakého zariadenia. Mne robilo šum napájanie Dash kamery v reproduktoroch, riešenie bol menič napätia z Aliexpresu za 3 doláre (alebo 15 hocijaké elektro)
 
Pozri napájanie či nemáš v aute nejakého zariadenia. Mne robilo šum napájanie Dash kamery v reproduktoroch, riešenie bol menič napätia z Aliexpresu za 3 doláre (alebo 15 hocijaké elektro)
Dash cameru nemám, len cúvaciu kameru. A kam si ten menič napätia pripojil? Môžeš poslať odkaz ako to vyzerá?
 
Back
Top