• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

tak tomu nemužu uvěřit!!!! já měl problém s usb, poslali mi zakladní desku a následně mi rádio přestalo hrát zvuk uplně a řekli že je rádio po záruce at si koupim novou základní desku. Elektrikář mi musel rádio za 3tis opravit a základní deskou to nebylo.,.,... takže za mě zakaznická podpora totálně tragická, ani neví čím je problém způsoben a navrhují nesmysl. Neuvažuješ o prodeji toho původního????
 
Ono odhadnout čím je problém způsoben když nemá člověk zařízení v ruce je trochu na věšteckou kouli
 
Mazdar,

už delší dobu sleduju tuto diskusi a chci nahradit tovární rádio na své 2.5 GH po FL, jelikož bluetooth je naprosto tragický, dělá si co chce a když telefonuju, tak to na druhé straně zní jako z ponorky.

Podle toho, co se tu za posledních pár let psalo, tak favorité byli EONON a SINOSMART, v poslední době se párkrát objevil i Junsun. Nicméně dle vašich ohlasů u mě vyhrál SINOSMART.

Chtěl bych se jen zeptat na váš názor, zdali konfigurace rádia 8GB RAM a všechno to příslušenství je dobrý nápad nebo Vám přijde něco zbytečné? Případně jestli jsem ještě na něco klíčového zapomněl? A taky zdali cena se Vám zdá přiměřená nebo se to pomocí slev a kupónů dá ještě srazit? Nemám problém to za to dát, ale kdyby byla možnost ještě něco ušetřit, tak bych se nezlobil.

1658214795916.png

A budu samozřejmě rád za jakékoliv tipy na instalaci. Stále váhám, zdali si to vyměnit sám nebo jestli to někdo dokáže udělat lépe než já, rád za odbornou instalaci zaplatím. Prostě budu rád za jakoukouliv radu a připomínku.

Díky moc a snad se za příspěvek nebudete zlobit.

Honza
 
Ahoj. Jaký set repro by jste doporučily do GH s Bose. Řekněme v nižší cenové hladině. Všechny dveře jsem vytlumil, bohužel to stále hraje tragicky a nemá to žádnou dynamiku, dokonce mě přijde zvuk lepší když je nezapojený woofer v kufru. Rádio mám zatím origo, pomohla by výměna za Sinosmart k lepšímu zvuku? Dík za všem za rady.
 
Čína má trochu lepší zvuk ale je furt bez dynamiky na rozdíl od značkových rádií kenwood Pioneer, jvc alpine atd.
Nižší cenová hladina je kolik - 5,10,30 tis? Za pár, komplet. Jen repro nebo včetně instalačního příslušenství?
 
Montážní materiál pro repro: (na 4 dveře)
- 2 páry redukcí ze 6x9" na 165mm MDF.MAZDA01 (případně MDF.FORD04)
- 2 páry podložek MDF.SUZUKI01 (18mm)
- 2 páry redukce na kabeláž ZRS-AG-20 (potřeba přepinovat)
- 1x Bitosoft Anticreak pod repro a podložky (tenká pěnovka)

No a k tomu to repro GLADEN SET 1 (M165 + Alpha coax 165)

Cena 4800 s poštovným do 5 tis - jen je potřeba se dotázat kdy budou zadní koaxy skladem. Za mě toto bude dostačující. Zvlášť když se Mka rozehrají ;)
 
Poslední úprava:
Dík moc za tip na repro. Podle recenzí to vypadá dobře. Ještě jsem koukal ze ty jsi používal místo origo bose zesilovače jiný. Měla by změna jen zesilovače pozitivní vliv na zvuk i s původním repro nebo je to blbost?
 
Ty M165 jsou v ceně do 5000 Kč za sadu (jeden pár dveří) bezkonkurenční, samostatně stojí 3300 Kč a v tom setu i s koaxama není vůbec co řešit ;)

Původní repro i zes je odpad, ale spíš bych jako první vyměnil repro a zes až v dalším kole ;) jestli pak použít levnější 4 kanál bez basáku (ty M165 basuji hodně slušně jak se rozehrají) nebo 5 kanál a zachovat woofer v kufru to už je na každým podle preferencí ;), ale ten woofer taky stojí za prd, jen bučí ale o alespoň slušné reprodukci hudby nemůže být řeč
 
Poslední úprava:
Ha, daj vedieť či ti pomôže výmena jednotky.
Mám R98 pár mesiacov a som s tým úplne spokojný okrem toho mikrofónu. Zatiaľ som to s Eonon-om neriešil.
P.S.: Bezdrôtové Android Auto/Car Play je super vec ?
Tak po instalaci nově doručené jednotky R98 od Eononu je mi při telefonování údajně o něco lépe slyšet ale vyloženě vyřešeno to není. Po zkoušce s člověkem co mi byl alespoň trošku schopen popsat rozdíl v tom když je zapojený externí mikrofon, nebo když radio jede jen na zabudovaný mikrofon je výsledek následující:

Interní: plné výšky, uspokojivé středy a žádné basy. Celkový dojem plytký, ale rozumět mě bylo.

Externí. Široké spektrum s basy. Ale hodně vadil převuzený mikrofon. Rozumět bylo ale s charakteristickým šumem od přebuzení mikrofonu.

Suma sumárum. Obojí je sice funkční, ale nedá mi to a chci to zlepšit. Objednal jsem tedy lepší externí mikrofon s kardioidní charakteristikou a doufám, že bude lepší než ten levný se kterým rádio přišlo a uvidíme.

P.S. Mám k prodeji jedno Android radio Eonon R98 :)
 
@Stan_86 aký mikrofón to ideš vyskúšať a kde si mal umiestnený ten od Eononu?
@cernohousmartin áno, displej palubného PC aj ovládanie na volante funguje. Teda defaultne okrem zdvihnutia/položenia hovoru a spustenia hlasového ovládania (mám po FL), ale aj to je riešiteľné
 
Mikrofon mám hozený do rožku na A sloupku. Právě jsem doinstaloval nový BOYA BY-MM1. Přebuzení zmizelo, rozumět je nádherně, auto nebylo pry vůbec slyšet. Jediná nevýhoda je, že ten kardioidní mikrofon je fakt macek.

IMG_0230.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
My dáváme mikrofon nad zrcátko, aby nechytal hluk od okna řidiče a celkově od dveří (těsnění), vzdálenost od řidiče je v podstatě stejná ale značně menší okolní hluk ;)
 
Kde mate nainstalovanou prosim zadni kameru v GH Combi?
Jake jsou trable s pripojenim? Jde tapec dobre dolů?
A mate kameru napojenou na zarovku couvani? Nebo jinak
*zajima me jen verze pro kombi
Diky
 
Back
Top