• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém Mazda Connect/NNG bez dotykového displeje (od roku 2018)

Snad trefím správné téma... třeba to někomu i pomůže (anebo jsem podruhé objevil všem známou Ameriku o_O)
Aktualizace map byla roky rutina, pro M6 (GL) 2020 jsem měl nějaký tool, pro MX-30 (DR) a CX-30 (DM) jsem objevil jen jiný tool a taky bylo.

Teď se tu seznamuji s kráskou CX-5 (KF) 2023 a po pár dnech došlo i na SD kartu s navigací... uložena neaktuální verze EU/RUSSIA 2021Q1. Nicméně ani starý ani nový mě dosud známý tool ni ťuk, jen stále čeká a nereaguje na SD kartu, kterou však LENOVO/W10 vidí, přečte, kopíruje. Nezbylo mi, než přečíst celý Google, dtto hlásí i majitelé CX-60 a nakonec jedno fórum/server mě odkázalo na "třetí tool" :eek:

Stáhne to MazdaMapUpdateGlobalAdv (.exe), který se po spuštění extrahuje do dalšího adresáře a po startu dalšího příslušného .exe se objeví obrazovka jako ze záhrobí (ATARI / Sinclair) :) Poměrně svižně však rozpozná současnou verzi, novou dostupnou verzi, platnost předplatného... tak jak již všichni známe. Sebral jsem odvahu, pustil jsem to a záloha, stažení, ukládání na SD a verifikace byla dechberoucí operace 2-3h, internetu 50M down/up navzdory... ale hotovo, finále na fotce :cool:

_after_update_2023Q2_.jpg
 
Poradil by někdo, jak vypnout, aby se mi neustále neukazovali ulice co projíždím v horní části obrazovky viz screen? Ono to stejně není přesné a ani k užitku a v nastavení navigace jsem to nenašel.
Díky 9b95c112232821e21a48622eeb554d84.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Osobně si myslím, že to nepůjde. Leda by si vytáhnul kartu k navigaci v tom případě pak nemá odkud brát data ;)
 
Snad trefím správné téma... třeba to někomu i pomůže (anebo jsem podruhé objevil všem známou Ameriku o_O)
Aktualizace map byla roky rutina, pro M6 (GL) 2020 jsem měl nějaký tool, pro MX-30 (DR) a CX-30 (DM) jsem objevil jen jiný tool a taky bylo.

Teď se tu seznamuji s kráskou CX-5 (KF) 2023 a po pár dnech došlo i na SD kartu s navigací... uložena neaktuální verze EU/RUSSIA 2021Q1. Nicméně ani starý ani nový mě dosud známý tool ni ťuk, jen stále čeká a nereaguje na SD kartu, kterou však LENOVO/W10 vidí, přečte, kopíruje. Nezbylo mi, než přečíst celý Google, dtto hlásí i majitelé CX-60 a nakonec jedno fórum/server mě odkázalo na "třetí tool" :eek:

Stáhne to MazdaMapUpdateGlobalAdv (.exe), který se po spuštění extrahuje do dalšího adresáře a po startu dalšího příslušného .exe se objeví obrazovka jako ze záhrobí (ATARI / Sinclair) :) Poměrně svižně však rozpozná současnou verzi, novou dostupnou verzi, platnost předplatného... tak jak již všichni známe. Sebral jsem odvahu, pustil jsem to a záloha, stažení, ukládání na SD a verifikace byla dechberoucí operace 2-3h, internetu 50M down/up navzdory... ale hotovo, finále na fotce :cool:

Zobrazit přílohu 50160

Ahoj Mabu. Včera som vyskúšal tú aktualizovanú SD kartu s navigáciou a veru som stŕpol keď to trvalo aj 2 min kým sa načítala. Potom sa chytila a funguje. 🤞

Teraz som pozeral ten tvoj screen a vidím rozdiel v tom že ty máš verziu EU/Rusia a ja EU/Ciprus, že by aj tu zafungovali sankcie :)

Obrázok WhatsApp 2024-03-15 o 06.44.52_1ea477c1.jpg Obrázok WhatsApp 2024-03-15 o 06.44.52_4ec5516f.jpg Obrázok WhatsApp 2024-03-15 o 06.44.52_b9277e7f.jpg
 
Zdravím a rovnou poprosím o pomoc. Prestala mi fungovat navigace v aute s tim spojene cteni dopravnich znacek. Mam rocnik 2019 duben a za celou dobu bez problemu. Nyni se navigace neotevre, obcas vyskocilo okno s nacitanim ale posléze vyhodilo neocekavana chyba restart aplikace. Zkusil jsem kartu dat do pocitace, kde jiz pocitac hlasil problem s kartou nicmene jsem dal opravit a toolbox kartu nacte i aktualizace probehne v poradku ale v aute navigace nic neotevre se a pri zmacknuti tlacitka navigace u volice se system sekne. Dnes jsem byl s problemem v mazde kde auto zkontrolovali a na nic neprisli jen mi vratili auto a ted uz kartu neprecte vubec a zobrazuje se tam jen kompas. Ujel jsem zatim 60km myslite ze by se to mohlo chytit? Pripadne s tim kopirovanim na jinou ne mazda kartu jak presne funguje. Mam zalohu predeslich map v pocitaci staci to nakopirovat a pak ujet 100km nebo nejdriv vlozit kartu prazdnou do auta ujet 100km a pak nakopirovat. Budu vdecny za kazdou radu nechci kupovat ten nesmysl za asi 15 tisic.
Vyřešil jsi to prosím nějak? Mám teď stejný problém. Mám M3BP 2019 doposud bezproblémů.
 
Back
Top