• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak pečovat o automobil

Pomohly Vám tyto rady?


  • Celkem voličů
    38
Před prací nám na auta že stromů lítají nějaký hovna (předpokládám pyl nebo smula že stromů/jejich květů).
No jde to dolů fakt blbě, že skla ještě dobrý, to vezmu nehtem přes uterku, ale na z laku bych to rád dostal nějak šetrněji. A poradíte mi prosím nějakou chemii nebo tip? A co to vůbec je? 😁
IMG_20240408_202214.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Před prací nám na auta že stromů lítají nějaký hovna (předpokládám pyl nebo smula že stromů/jejich květů).
No jde to dolů fakt blbě, že skla ještě dobrý, to vezmu nehtem přes uterku, ale na z laku bych to rád dostal nějak šetrněji. A poradíte mi prosím nějakou chemii nebo tip? A co to vůbec je? 😁
Zobrazit přílohu 50961
Jakýkoliv rozpouštědlo asfaltu a lepidel.
Mám Gyeon Q2M Tar a pořadí si se vším.
 
APC = all purpose cleaner. Dobre zkusenosti mam s DoDo Total Wipe Out.

A konkretni pripravek ti pisu - Surfex.
Skúšal som Surfex (ktorý mi bol pred časom poradený) a FUNGUJE (v pomere 1:10) :) Síce nevyčistil vosk úplne dokonalo (=nečistil som všetko nasilu / možno vedeli načo ho tam dávajú) , ale všetko je čisté ako už dávno nebolo :) Vyzerá to luxusne - konečne mám "pocit čistoty" pri otvorení dverí.
Vďaka za dobré rady 👍
IMG_20240429_162820.jpg
 
Ani si nepamätám, žeby som mal v rukách taký účinný čistiaci prostriedok, navyše "eko", nesmradľavý, s mydlovou "konzistenciou" (trochu mazľavý), dokonale zmývateľný... Jednoducho žasnem. To bola naozaj SUPER rada 👍👍👍
Človek sa tu spýta a dostane vždy doporučenie na špičkový produkt :)

taká otázka... Môžu sa Surfexom zmývať aj mušky z nárazníka? Z SPZ to išlo úplne PERFEKTNE :)
 
Môj vosk je už narušený dokonale... Potrebujem naniesť nový :) Pomaly plánujem jarné upratovanie / čistenie. Základ je, že pánty dverí sú už čisté. Teraz bude auto "ako nové".
 
Popravde na ty musky bych pouzil neco, co je na to urcene, co je rozebere. Z levnejsich neco od ADBL (Beetle juice squeezer), pripadne mi dobre fungoval Infinity wax insect strip...

Naopak ty pseudoznackove pripravky (napr. Sheron) mi vubec nefungovaly.
 
Mušky väčšinou zmyjem na samoobslužnej umývačke :)
K "pseudoznačkovým prípravkom"... Kedysi som ešte na starom aute používal čistiace spreje na čalúnenie sedadiel. ÚPLNÁ HRôZA - po čase to nechalo také nepekné mapy... Potom to vyriešilo tepovanie. Našťastie Mazda má sedadlá, ktoré sa veľmi nešpinia a ja už mám veľké deti, ktoré sedadlá nezababrú :)
V každom prípade som hrozný rodič - v mojom aute sa nikdy NESMELO jesť !!! (niektoré deti môžu v aute rodičov dokonca lízať zmrzlinu o_O)
 
V každom prípade som hrozný rodič - v mojom aute sa nikdy NESMELO jesť !!! (niektoré deti môžu v aute rodičov dokonca lízať zmrzlinu o_O)
V autě se nejí na to je jídelna.🤣Po bohatých zkušenostech,kdy jsem po dlouhém pátrání našel ve dveřích zbytek silně voňavé bagety,se ani u mě v autě nejí.😂
 
Back
Top