• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak pečovat o automobil

Pomohly Vám tyto rady?


  • Celkem voličů
    38
Vosk a celkově přípravky od @Doris super. Zbavil jsem se i rok starýho cizího laku, co mi nějakej dobrák nechal na nárazníku... S přípravkem na vnitřní plasty se krásně pracuje, venkovní plasty po ošetření krásně černé a o měkké a voňavé kůži na sedačkách ani nemluvě.. A to nejlepší nakonec.. Auto se po navoskování leskne jak psí kule :). Jsem nadmíru spokojen se vším co @Doris nabízí a naprosto doporučuju! Jde vidět, že i v dnešní době jsou lidé, kteří dělají věci s láskou :). Velké díky.View media item 1755
 
Děkuji za pozitivní reference a milá slova, velice mne těší Tvá spokojenost a jsem ráda, že se Ti výsledky líbí. Zpětná vazba od klientů je pro mne velmi důležitá a cenná. Voskování auta = důkladná očista, dekontaminace + šetrné přeleštění a zkonzervování laku a dalších materiálů bývá poprvé docela dřina, ale další voskování už jde lehčeji a výsledek je ještě působivější a také trvanlivější, což mám po těch mnoha létech odzkoušené. Lak ( ale i okna, světlomety a další) jsou po navoskování extrémně hladké a dokonale odpuzují nečistoty i vodu, což výrazně usnadní mytí a následnou údržbu, k níž není zapotřebí žádná další chemie.

Zároveň mne těší rostoucí zájem klientů z ČR i zahraničí o mé produkty a také služby. Několik ukázek mé práce z dubna a května letošního roku:
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=759


Asi největší fuška byla dekontaminace cementu z laku zadního nárazníku té černé M6 kombi, původně spíše tmavě šedé M6, jejíž lak byl hodně zničený od kartáčů z myček a agresivní chemie aj. Vše provedeno za použití vosku, který připravuji na míru laku.

26909254543_5f82768fdb_o.jpg

27445053181_6cd01b716b_o.jpg

A samozřejmě vše dělám jen ručně bez strojního leštění. Kromě exteriéru provádím i péči o interiér a motorový prostor, jak si kdo přeje. Je to pro mne nejen krásná i když náročná práce, ale hlavně hobby. Když člověk dělá něco rád, dokáže to udělat opravdu dobře.
 
Když jsme u toho umývání, musím vyzdvihnout bezkontaktní mytí teplou vodou s tenzidy v podobě mikroprášku, jaké je k dispozici třeba ve Zlíně, v Pardubicích, v Kolíně a jinde. Navoskované auto (sice ne voskem od Doris, ale to nevadí, věřím že od Doris by fungoval stejně dobře) tři měsíce nemyté a s mohutným nánosem pozabíjeného hmyzu 14 dní zaschlého jsem za 150 Kč (2x50 Kč mytí práškem a 1x50 Kč mytí odvápněnou vodou s přídavkem přípravku na zvýšení povrchového napětí - sušícím) pohodlně umyl a k usušení bez fleků stačila projížďka po městě. Věřím že po doleštění detailerem by to bylo schopné absolvovat i Show&Shine soutěž, ale vybodnul jsem se na to, protože stejně tu předpovídali bouřky.

Mám doma solidní wapku i přípravky na mytí i pěnění, ale účinností kombinace teplé vody a toho mikroprášku jsem byl příjemně překvapen.

ja jazdim v brne do bezkontaktnej mycky laserwash (http://www.laserwash.cz/vitejte/) ale jak uz sa o tom dozvedelo vela ludi, tak obcas tam byva celkom fronta, idealne si tam skaknut niekedy v tyzdni hned rano cestou do prace
 
Já tedy bezkontaktním myčkám (i po konzultaci s lidmi, pro které jsou auta vše) moc neholduji kvůli agresivním látkám.
 
ake su tam agresivne latky? lebo mne to tam spricne nejaky sampon, pak to zmyje vodou, pak vosk a oplach a to je vsetko

v tom sampone moze nieco byt?
 
Ahoj. Rád by som sa opýtal na používanie vody do ostrekovačov v zime. Čo, s ohľadom na starostlivosť o lak, doporučujete? Majú aj tieto kvapaliny, či už zimné, alebo letné, vplyv na lak vozidla? Čo si lejete do nádržiek v zime a čo v lete?
 
@lakilaki - ďakujem za odkaz. Tiež som to čítal, no nič som sa tam nedozvedel ohľadom používania týchto kvapalín vo vzťahu k starostlivosti o lak. Či to nejako neškodí, predsa je to chémia. Hlavne zimné zmesy. Píše sa tu cellkom dosť o umývaní auta bez použitia šampónu, čo už tiež praktizujem, ale nič o kvapalinách do ostrekovačov a ich vplyvu na lak vozidiel.
 
Nevím kde to přesně dát, tak to šoupnu sem, ono to stejně tak nějak souvisí s péči o auto :).

Dotaz. Používáte někdo "domácí" wapku? Pokud ano, můžete napsat jakou, jak jste spokojeni, zda to má cenu mít doma a případně prosím i o případný odkaz na doporučení, co by bylo dobrý (v nějaké normální cenové relaci - do 10k max.).
Přemýšlím, že bych si to domů pořídil, jak na oplachování auta, tak i na další využití, ale vím o tom prd co je dobrý, na co si dát bacha...atd., tak si nechám velice rád poradit ;).
 
Nevím kde to přesně dát, tak to šoupnu sem, ono to stejně tak nějak souvisí s péči o auto :).

Dotaz. Používáte někdo "domácí" wapku? Pokud ano, můžete napsat jakou, jak jste spokojeni, zda to má cenu mít doma a případně prosím i o případný odkaz na doporučení, co by bylo dobrý (v nějaké normální cenové relaci - do 10k max.).
Přemýšlím, že bych si to domů pořídil, jak na oplachování auta, tak i na další využití, ale vím o tom prd co je dobrý, na co si dát bacha...atd., tak si nechám velice rád poradit ;).
Zdarec, řešil jsem podobný problém. Nakonec jsem koupil obyčejnou 100 barovou v Lidlu. Na opláchnutí auta mě osobně stačí. Stejně potom doumývám ručně. Používám na zahradě na zídku, fasádu a běžný oplach všeho možného.za mě spokojenost. Cena 1300 Kč.
Pokud si náročnější šel bych do Karcheru. ;)

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
@Spirit jo jo, mám v plánu přesně to samé použití. Máme s přítelkyní rodinný domek a hodilo by se to i na jiné věci než na auto. Už teď mě napadly minimálně tři různé věci jak bych to využil :). Na toho karchera sem se díval. Tam je cena právě kolem 10k. Ale určitě bych vzal i něco levnějšího, co bude dostačovat. Tu co máš ty z toho Lidlu, co je to za značku? Zkusil bych najít na netu nějaké info.
 
@Spirit jo jo, mám v plánu přesně to samé použití. Máme s přítelkyní rodinný domek a hodilo by se to i na jiné věci než na auto. Už teď mě napadly minimálně tři různé věci jak bych to využil :). Na toho karchera sem se díval. Tam je cena právě kolem 10k. Ale určitě bych vzal i něco levnějšího, co bude dostačovat. Tu co máš ty z toho Lidlu, co je to za značku? Zkusil bych najít na netu nějaké info.
Je to tato

http://forum.skrblik.cz/threads/288...Parkside-z-Lidlu-Akce-zkusenosti-diskuze-cena
 
Upřímně, mě stačí vylít kyblík vody na auto a je umyto, když to řeknu jednoduše.
Osobně mám vyzkoušeno, že když mám auto navoskováno přípravkama od Doris, tak ten bordel z toho auta krásně jde tahle smýt a finální umytí houbičkou a kyblík vody.
Pravdou je, mít barák tak bych to využití taky asi možná našel, ale jelikož bydlím v paneláku tak to řeším takhle u babičky. :)

Ale pokud ta za těch 1400,- má nějakej slušnej výkon, tak by to nemusela být špatná věc.
 
Poslední úprava:
Nevím kde to přesně dát, tak to šoupnu sem, ono to stejně tak nějak souvisí s péči o auto :).

Dotaz. Používáte někdo "domácí" wapku? Pokud ano, můžete napsat jakou, jak jste spokojeni, zda to má cenu mít doma a případně prosím i o případný odkaz na doporučení, co by bylo dobrý (v nějaké normální cenové relaci - do 10k max.).
Přemýšlím, že bych si to domů pořídil, jak na oplachování auta, tak i na další využití, ale vím o tom prd co je dobrý, na co si dát bacha...atd., tak si nechám velice rád poradit ;).
Koupil jsem Karcher K3 na oplach super,ale na údržbu kolem domku nic moc.Na to bych zvolil výkonější,hlavně ať má štelovací hlavici tlaku.K3 stála něco kolem 5tis,do 10tis koupíš od Karcheru slušnou mašinu.Nepoužívat na oplach rotační
hlavici;)V tomhle počasí super pomocník:)
 
Oddělal jsem za ta léta dva víceméně entry Karchery s plastovým čerpadlem (resp. ono je kompozitové), nyní mám Nilfisk 130 s kovovým čerpadlem a zatím drží.
 
Já jsem dlouho vybíral a Karcher jsem vyloužil rovnou kvůli recenzím, plastům a hlavně kvůli tomu, že nemá celokovové čerpadlo. Nakonec jsem skončil ve výběru mezi Bosch a Nilfisk, které mají celokovové čerpadlo (Bosch tuším jenom dva nejvyšší modely). Já jsem koupil Bosch 42-13, který bohužel nemá štelovatelný výkon. Tzn. pouští pořád 130 barů. Tuším, že se dá dokoupit nějaká redukce, abych to šlo štelovat za provozu. Mám k tomu nějaký speciální set s 90 stupňovou triskou, která se může hodit na nějaké základní ostříkání podvozku v zimě bez toho, abych lezl pod auto. Jinak jak píše šhrek, tak Nilfisk je taky určitě velice dobrá volba. Asi bych ho i vzal, ale ten Bosch jsem měl v nějaké akci s tím setem a vyšlo to vcelku hezky.
 
Ahoj Tome. Ja osobne používam už asi 2 roky Nilfisk C-120. Som maximálne spokojný s výkonom tejto vapky. A to sa týka nielen umývania auta, ale aj terasy, chodníkov, záhradného nábytku atď. Ja som mal v balení 5 nástavcov a to :
1. nástavec s reguláciou tlaku (používam len na auto)
2. rotačný nástavec bez regulácie tlaku na veľmi hrubé znečistenie (používam na všetko okrem auta)
3. kefa na umývanie auta (nepoužívam, vďaka @Doris )
4. nádržka s rozstrekom na šampónovanie auta (tiež nepoužívam)
5. nástavec na umývanie exteriérových podláh (na terasu a kamenné chodníky super)

Som maximálne spokojný s výberom. Tiež som mal prieskum trhu a najlepšie podľa mňa vychádza práve Nilfisk. Kärcher má plastové čerpadlo a cenovo je zhruba rovnaký, Bosch je zbytočne drahý a to aj na údržbu (diely).

Osobne najprv mierne vyšším tlakom opláchnem celé auto, umyjem ho iba čistou vodou pomocou rukavice od @Doris , auto potom opláchnem vapkou miernym tlakom a vytriem ho švédskou utierkou od @Doris . A auto je ako nové :)

Takže ak uvažuješ nad kúpou vapky, osobne odporúčam Nilfisk. C-130 kúpiš asi za 9500 CZK. A tá má vyšší pracovný tlak ako moja C-120.
Tu je odkaz na Nilfisk C-120 : http://vysokotlake-cistice.heureka.cz/nilfisk-c-120_6-6-pca/

Dúfam, že som ti pomohol, mazdáár ;)
 
Mimochodem, jen tak me zaujala jedna vec - kdyz mi pred barakem stoji takhle dve auta, metr a pul vedle sebe a zaprsi, tak je docela rozdil, kdy auto uschne. Mazda vytvari kvuli vosku pekne kapicky. Na Octavce, ktera vosk snad nikdy nevidela je jednolita vrstva vody. A ve vysledku, kdyz je Octavka uz uplne sucha, Mazda je stale porad komplet mokra s kapickama. Zajimave, nenapadlo me, ze to bude takovy rozdil.
 
@Ter Leeloo II to je aspoň pěkně vidět, že mazdičce dopřáváš péči a máš ji pěkně ošetřenou a zakonzervovanou. Praxe v akci :)

Vidím to hodně i u nás na sídlišti (a vlastně všude kudy jdu, to už je asi taková deformace :) ) a pár lidí si toho už dokonce všimlo (né deformace, ale kapiček :D ) a ptalo se, jak je to možné :) Klaňáci využívající mých služeb, respektive přípravků od Doris a i ostatní, kteří svým vozům dopřávají šetrnou péči, jistě tento efekt znají ;)
Přikládám jedno nedávné mrholení, kdy ostatní auta v okolí měla na sobě souvislou vrstvu a mazda následovné :)
2016-11-24-9056.jpg
 
Back
Top